Pytania

W jakiej formie otrzymam zdjęcia z usługi?

Na dwa sposoby: elektronicznie, jako plik do pobrania ze strony internetowej lub w formie odbitek. W zależności od zawartej umowy. W przypadku zakupu wersji eletronicznej nabywa się prawo licencji do ich wykorzystania. Wybierając odbitki tradycyjne wskazujemy format w jakim ma być wykonana kopia.

Ile otrzymam zdjęć?

Tyle, ile zostanie zakontraktowane w umowie pomiędzy nami. W przypadku zdjęć ze ślubu, podstawową ilością jest 150 zdjęć w forme elektronicznej, i ta ilość jest wliczona w umowie. Zawsze możliwe jest domówienie zdjęć poprzez wybranie ich ze wskazanej strony internetowej za dodatkową opłatą.

Przykładowa galeria zdjęć do zakupienia (np. możliwość zakupu przez gości weselnych) znajduje się pod tym linkiem.

Czy można zamowić album (np. ślubny) i na jakich zasadach?

Wybór albumu dokonywany jest samodzielnie na podstronie [produkty] wraz ze wszystkimi dodatkami, ozdobnikami i opcjami. Wszystko wygodnie i przejrzyście zostało przedstawione na poglądowych zdjęciach. Po wybraniu zostaje wyświetlona wartość zamówionych materiałów a lista wybranych opcji zostaje przesłana do realizacji. Pozostaje jeszcze kwestia zaprojektowania wnętrza zamówionego albumu. Projekt albumu jest wykonywany BEZPŁATNIE w ramach zawartej umowy.

Czy mogę zobaczyć umowę przed jej podpisaniem?

Koniecznie! Tak, jest dostępna u mnie w biurze - zapraszam. Jeśli pojawią się pytania i niejasności w rozumieniu treści umowy będę mógł od razu je wyjaśnić. Jeśli natomiast będziecie mieć Państwo zastrzeżenia do pewnych punktów umowy, będziemy mogli je w miarę obustronnego porozumienia, dostosować.

Gdzie można zobaczyć jak pracujesz na weselu lub podczas sesji zdjęciowej?

Najczęściej podczas imprezy weselnej, jeśli byliście zaproszonymi gośćmi Państwa Młodych. Jeśli nie mieliście okazji do tego, to poniższy film przybliży Wam styl mojej pracy.

Czy możesz wykonać sesję w naszym biurze?

Tak. Prawdo podobnie chodzi tu o zdjęcia biznesowe (lub produktowe). Posiadam możliwości i stosowne doświadczenie aby sprostać wielu wymaganiom klientów i wykonywałem wiele razy tego typu zlecenia. Mogę zorganizować studio w każdym miejscu.

Chcę zamówić galerię z moimi zdjęciami z sesji. Ile to kosztuje?

Nic. Każda osoba zawierająca ze mną umowę na wykonanie zdjęć otrzymuje ją całokowicie za darmo. Galeria, na Twoje życzenie, może zostać zabezpieczona hasłem dla postronnych użytkowników. Dodatkowo można też otrzymać dostęp do galerii zamawiania zdjęć i/lub odbitek. Wygodny sposób, do realizacji zamówień odbitek, dla innych osob nimi zainteresowanych (rodzina, znajomi, inni uczestnicy imprezy). Przykładowa galeria zdjęć do zakupienia (np. możliwość zakupu przez gości weselnych) znajduje się pod tym linkiem.

Czy posiadasz licencję do wykonywania zdjęć w kościele?

Tak.

Czy wykonujesz zdjęcia sam, czy komuś pod zlecasz ich wykonanie?

Zdjęcia wykonuję osobiście. Podczas zlecenia towarzyszy mi asystent pomagający w oświetleniu scenerii. W przypadku zlecenia wesela, poinformuję Was z wyprzedzeniem o obecności dodatkowej osoby, która będzie ze mną uczestniczyć podczas realizacji zlecenia.

Jak daleko dojeżdżasz na sesję zdjęciową?

W umowie zakontraktowany jest dojazd do 100 km od Poznania. Na dalsze odległości obowiązuje tzw. kilometrówka (~1,- PLN/km).

Kiedy otrzymam wykonane zdjęcia?

W ciągu tygodnia od wykonania usługi otrzymujecie Państwo dostęp do galerii wybierania zdjęć. Po ich wybraniu natychmiast można je pobrać w formie plików na dysk własnego komputera (dotyczy zakontraktowanej ilości, a w przypadku wybrania większej ilości - natychmiast po ich opłaceniu)

W jaki sposób dokonuje się płatności za twoje usługi, np. sesji weselnej/ślubnej?

Przelewem najpóźniej w przeddzień wykonania usługi lub gotówką w dniu usługi. Za dodatkowe zamówione rzeczy (albumy, odbitki, dodatki) lub innego typu sesje, opłaty dokonuje się za pomocą systemu bezpiecznych płatności internetowych online - firmę dotpay - podczas wybierania zdjęć.

W jaki sposób projektowany jest album (tzw. fotoalbum)? Czy mam możliwość ingerencji w projekt?

Album powstaje albo z wybranych przez Was zdjęć (zdjęcia wskazane wcześniej w galerii wyboru) albo przedstawiam moje sugestie. Projekt, jest następnie przedstawiany Państwu w formie interaktywnej prezentacji, na wskazanej stronie internetowej, w który można ingerować i zostawiać komentarze dla projektującego. Po zatwierdzeniu projekt jest przekazywany do realizacji (ok 8-9 dni roboczych). Uwaga: Rodzaj albumu, format, dodatki i ozdobniki wybieracie Państwo samodzielnie na podstronie [produkty] przed przygotowaniem projektu.

Jakie masz zaplecze do wykonywania zdjęć?

Posiadam własne studio fotograficzne (~70 m²) wyposażone w oświetlenie studyjne i sprzęt dodatkowy. Jest też stanowisko do wizażu, miejsce dla gości (osóby towarzyszącej), oraz studio graficzne. Posiadam także zestaw studia mobilnego, w gotowości, do wykreowania warunkow studyjnych w wybranej lokalizacji (biuro, hala, plener). Sesje wykonuje przy udziale asystentów. Mocne wsparcie zapewniają także wizażystki współpracujące ze mną.

Czy wykonujesz zdjęcia produktowe?

Tak. Wykonuję zdjęcia produktowe tzw. packshot. Gdzie produkt zaprezentowany jest na wyizolowanym neutralnym tle (zwykle białe lub przeźroczyste). Wykonuję także zdjęcia reklamowe produktów - tzw. zdjęcia stylizowane.

Michal Kalet Photography